“Намагаюся тримати фокус на керуванні та максимізації  ефективності”. Олександр Бондарев — про перший виступ у Формулі-4

“Намагаюся тримати фокус на керуванні та максимізації  ефективності”. Олександр Бондарев — про перший виступ у Формулі-4
Олександр Бондарев під час першої гонки у Формулі-4 / Фото: facebook.com/PilotBondarev
Олександр Бондарев під час першої гонки у Формулі-4 / Фото: facebook.com/PilotBondarev

Інтерв’ю Олександра Бондарева про відновлення після аварії, підтримку фанатів та співпрацю з “Вільямс”.

Український пілот Формули-4 Олександр Бондарев дав велике інтерв’ю бразильському Youtube-каналу "Braking Zone F1", у якому розповів про свій шлях до перегонів на боліді. У вересні 2023 року гонщик став першим українцем, який підписав контракт з командою Формули-1 та дебютував у Формулі-4.

Про аварію на Чемпіонаті Європи-2022

На початку розмови інтерв’юери торкнулися теми аварії Олександра на ЧЄ в Іспанії у 2022 році: українець отримав важкі травми ноги та переніс 11 операцій. Цей інцидент міг стати кінцем його кар’єри в автоспорті, але вже через п’ять місяців Бондарев повернувся на трек.

Тоді після інциденту Шарль Леклер, пілот "Феррарі" висловив підтримку Олександру. Монегаск побажав Бондареву швидкого одужання, згадав про війну в Україні та сказав, що сподівається одного дня побачити його у Формулі-1.

Інтерв’юери ж порівняли відновлення українця після аварії з відродженням фенікса, а самого Бондарева – з Джонні Гербертом.

“Ця ситуація схожа на історію Джонні Герберта у Формулі-3000. Він потрапив у серйозну аварію, зламав обидві ноги, повернувся назад, а потім їздив у Формулі-1".

Про співпрацю з "Вільямс" та "Премою"

Олександр зазначив, що найважливішими подіями у його кар’єрі стали перемога на чемпіонаті Європи та підписання контракту з "Вільямс". Також пілот пояснив, чому вирішив приєднатися саме до цієї команди.

"Ми обрали «Вільямс», тому що я відчував, що їхній проєкт дуже перспективний і це буде найкращим місцем для мене як для гонщика. Я дуже задоволений прийнятим рішенням".

“«Према» же — чудова команда у всьому, що роблять. Вони навчили мене багато чому, і робота з ними стала важливим кроком у моєму розвитку".

Про перші старти та складнощі у Формули-4

Також Олександр оцінив свій дебют у Формулі-4, зокрема поділився труднощами, з якими зіткнувся під час виступу.

"Це був мій перший старт, і ми мали технічні проблеми, через які я пропустив одну з вільних практик. Однієї  практики дуже мало для підготовки, особливо коли ти не маєш багато досвіду".

"Я вважаю, що з темпом, який у нас був на гонці, я міг би легко потрапити в топ-10", – припустив Бондарев.

Останньою гонкою F4 у сезоні стануть перегони в Монці / Фото: facebook.com/PilotBondarev
Останньою гонкою F4 у сезоні стануть перегони в Монці / Фото: facebook.com/PilotBondarev

Про підтримку фанатів

Олександр Бондарев — перший український пілот в історії Формули. Спортсмен має фанбазу у понад 30.000 послідовників тільки в Instagram. При цьому пілот відзначив, що хоча й надихається підтримкою, відчуває тиск з боку вболівальників.

"Я намагаюся  багато не думати про це, адже тиску дійсно багато. Я не знаю як зробити все ідеально, тому намагаюся тримати фокус на керуванні та максимізації ефективності, яку зараз не можу витягнути з себе".

Про наступну гонку у Монці (Італія)

Далі на українського гонщика чекає фінальний етап F4 Italian Championship, що відбудеться у Монці з 25 по 27 жовтня. Олександр заявив, що очікує покращення своїх результатів.

"У мене буде тест у Монці. Офіційний — 13-го і 14-го жовтня. Тоді ми зможемо побачити наш темп. А ще, у Монці буде набагато легше обганяти, тому що траса має довгі прямі: це зробить гонку цікавішою".

Наприкінці розмови один з інтерв’юерів заспівав гімн України. Повне відео епізоду доступне за посиланням.